Cennetten Bir Köşe Avşa Adası

Yurdumuzun cenneten bir köşesi sayılan ve çok sevilen bir tatil yeri olan avşa adası dillere destan gece hayatının yanı sıra muhteşem güzellikteki doğa harikası koyları, altın sarısı kumsalları ve pırıl pırıl masmavi denizi ile dünya gözü ile gezilmesi ve görülmesi gereken yerler arasındadır.
Öncelikle sessiz sakin insana huzur veren koylarında masmavi serin sularak atlayarak denize girdiğinizi ve denizden çıkarak üzerinizden sularla sımsıcak altın sarısı kumlara kendinizi bıraktığınızı ve masmavi gökyüzüne baktığınız hayal edin.Ne kadar güzel değilmi? Üstelik sessizliğin ve sakinliğin olduğu bu ortamda ruhunuz nasıl dinlenir bir düşünün işte ozaman avşa adasına bunları yaşamak için geleceksiniz.
Peki yaz gecelerinde çılgınca eğlenip dans etmeye ne dersiniz.O zaman gelin avşa adasına eğlencenin dibine vurun.Barlar sokağında vızır vızır akan insan selinin ve mekanların arasında eğlenerek dans edin.Vakitin nasıl geçtiğini inanın anlamayacaksınız.Bu bize yetmez derseniz sabaja kadar açık discolar gece ayatının mudavimlerini bekliyor.
Dinlenmek ve huzur arıyorsanız adanın farklı yerlerinde insanlardan uzak kalınabilecek otel ve pansiyonları tercih etmelisiniz.Buralarda daha sakin kumsallara uzanıp dinlenerek ve akşamları nefis günbatımını izleyerek yemeğinizi yiyin ve alemin keyfini çıkarın.
Tüm bunlarla tatilin keyfini çıkaracağınız avşa adası ve çevresinde yapılacaklar bunlarla sınırlı değil tabiki.Adanın farklı bir kaçış noktası olan yiğitler köyünün hafif esen poyrazında yazın neminden ve sıcağından kaçarak serinleyebilir sahildeki gazinolardan uçan martıları ve karabatakları izleyebilirsiniz.Altınkum ve çınar koylarına giderek adaya özgü taze nefis midye tava ve balıklarının tadına bakabilirsiniz.Tüm bunlarla beraber avşanın dünyaca ünlü şarabının tadına bakabilir evinize ve sevdiklerinize hatııra olarak bu şaraplardan götürebilirsiniz.
Yaşanan her anı ile gerek sabahları gerekse akşamları yani anlayacağınız 24 saat tüm gün boyunca huzur ve dinlencenin merkezi olan cennet avşa adasına ömrünüzde bir kere uğrayarak bunların tadını kendi adınıza çıkarabilirsiniz.

Random Posts

    Leave a Reply